ZESTAW Taśma LED 5050 300D GROW do wzrostu i uprawy roślin MEiSSA 5050 5/1 IP20 14.4W/m 0.5m

Jest to gotowy zestaw, który od razu możesz zamontować - wszystkie elementy znajdują się w środku. Na dodatek zestaw zapakowany jest w estetyczne pudełko. 

Zadbaj o swoje rośliny! 
Koniec z czekaniem długimi miesiącami na domowy zielnik.  
Wybierz zestaw GROW, aby przyspieszyć wzrost swoich roślin.
Stwórz własnego niepowtarzalnego GROWBOXA! 

0000010000

Nowy produkt

27,90 zł brutto

Model taśmy x5/1-5050/2018
Długość taśmy LED w zestawie [mb] 0,5
Barwa światła taśmy LED GROW 5/1 630nm/440nm
Jakość PREMIUM
Rodzaj zasilacza Tak - stabilizowany, wtyczkowy 12V DC
Producent MEiSSA
Ilość LED w taśmie LED 60LED/m 300LED/5m
Marka Chipa Epistar
Rodzaj chipa w taśmie LED 5050
Całkowita, maksymalna moc zestawu [W] 7,2
Całkowity, maksymalny strumień świetlny zestawu [lm] 900
Szerokość taśmy [mm] 10
Możliwość cięcia taśmy LED co 5 cm
Żywotność taśmy LED [h] 50 000
Podkład taśmy LED elastyczny
Laminat PCB taśmy LED biały
Technologia taśmy LED Overheating Protection, Ultrabright, LongLife
Sposób montażu taśmy LED taśma klejąca typu 3M
Ilość pin akcesoriów 2pin
Stopień ochrony IP20 - Niewodoodporne
Deklaracje zgodności CE i RoHs

Skład zestawu

Zestaw został zaprojektowany przez naszych inżynierów tak, by wszystkie jego elementy doskonale ze sobą współpracowały. Przed zaplombowaniem pudełka nasi technicy sprawdzili poprawność działania zestawu. Oznacza to, że otworzeniu od razu możesz zabrać się za montaż, który jest prosty i intuicyjny. Każdy sobie  z nim poradzi! W instrukcji znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania, a na wszystkie inne udzielimy odpowiedzi telefonicznie lub poprzez e-mail.

TAŚMY LED GROW

Zadbaj o swoje rośliny! Koniec z czekaniem długimi miesiącami na domowy zielnik. Wybierz oświetlenie LED GROW, aby przyśpieszyć wzrost swoich roślin. Stwórz własnego, niepowtarzalnego GROWBOXA!

Taśmy LED GROW

Taśmy LED GROW - wykres widma

IDEALNE WIDMO

Nasze taśmy zostały stworzone, aby zapewnić Twoim roślinom idealne warunki do wzrostu! Widmo świecenia zostało dobrane tak, by uzyskać jak najlepsze efekty uprawy i maksymalnie wspomóc rozwój hodowli. Zastosowanie diod czerwonych 580-660 nm (szczyt 630 nm) i niebieskich 390-460 nm (szczyt 440 nm) w proporcjach 5:1 tworzy perfekcyjne oświetlenie do wzrostu roślin!

AŻ 300 LED NA 5 M TAŚMY!

Taśma LED GROW 5050 posiada aż 300 diod LED na 5 metrach taśmy. Tak duże zagęszczenie pozwala na osiągnięcie dużej mocy i wysokiej jasności świecenia. Taśma zawiera diody barwy czerwonej i niebieskiej umieszczone w proporcjach 5:1, dzięki czemu idealnie sprawdza się w uprawie wszelkich rodzajów rośliń.

 Taśma LED 5050 300D GROW - aż 300 led na 5 metrów taśmy

Taśma LED GROW 5050 300D - wydajność

NADZWYCZAJNA WYDAJNOŚĆ

Taśmy wyposażone są w diody LED 3-chip EPISTAR o najwyższej jakości na rynku. Zapewnia to niezwykle wysoką maksymalną moc świecenia 14,4 W/m i pozwala na uzyskanie jasności wynoszącej aż do 900 lm/m. Kąt świecenia 120° gwarantuje równomierne oświetlenie we wszystkich kierunkach.

ELASTYCZNY PODKŁAD

Diody LED umieszczone zostały na elastycznym podkładzie. Daje to nieograniczoną możliwość aranżacji oświetlenia. Taśmę można zginać i formować w oczekiwany sposób. Bez względu na to, czy chcesz utworzyć prosty odcinek czy ukształtować kwadrat - nasza taśma doskonale spełni swoją rolę.

Taśm LED 5050 300d GROW - elastyczność

Taśma LED 5050 300d - możliwość cięcia

MOŻLIWOŚĆ CIĘCIA

Taśmę LED GROW 5050 można ciąć w wyznaczonych miejscach co ok. 5cm. Nie musisz już zawijać lub ukrywać zbyt długiej taśmy. Z naszą taśmą dopasowujesz długość odcinka do swoich indywidualnych preferencji. Zapewnia to perfekcyjny wygląd oświetlenia i zwiększa prostotę montażu. Taśmę możesz pociąć według swoich potrzeb i stworzyć własny panel LED Grow.

MOŻLIWOŚĆ REGULACJI MOCY

Dzięki możliwości rozbudowania taśmy o zewnętrzny ściemniacz, możliwa jest regulacja mocy świecenia. Od teraz Ty decydujesz, z jaką mocą ma świecić taśma. Intensywność oświetlenia dostosować można do rodzaju roślin, fazy ich wzrostu, czy pory dnia. w celu stworzenia idealnych warunków do uprawy.

Taśma LED GROW 5050 300d - ściemniacz manualny

Taśma LED GROW 5050 300d - łatwy montaż

ŁATWY MONTAŻ

Produkt wyposażony jest w fabryczną taśmę dwustronnie klejącą marki 3M. Pozwala to w banalny sposób zamontować taśmę LED GROW do wybranej powierzchni. Jest to niezwykle szybki i trwały sposób instalacji.

BEZPIECZNA PRACA

Taśmy LED GROW 5050 zasilane są napięciem stałym stabilizowanym 12 V DC. Gwarantuje to bezpieczną dla użytkownika pracę. Taśma dobrze odprowadza ciepło i nie nagrzewa się mocno. Prawidłowo użytkowania może pracować nawet przez 50 000 godzin

Taśma LED GROW 5050 300d - bezpieczna praca

POLSKI PRODUKT

Taśmy LED GROW 5050 to produkt polskiej firmy MEISSA, dedykowany dla najbardziej wymagających klientów. Posiadamy odpowiednią wiedzę oraz możliwości, aby podjąć się współpracy w obszarze dużych inwestycji oraz projektów badawczo-rozwojowych. Oferujemy możliwość personalizacji porduktów oraz wykonania oświetlenia LED pod konkretne potrzeby danego klienta. Wiemy co sprzedajemy, LED to nasza pasja!

Taśmy LED GROW marki Meissa
Zalety taśmy

Dlaczego zestaw LED GROW?

DLACZEGO LED GROW?

To nie jest tylko marketing - oświetlenie LED GROW działa naprawdę! Naukowo udowodnionym faktem jest, że dla długości fal odpowiadających światłu barwy czerwonej i niebieskiej zachodzi maksymalne wchłanianie chlorofilu w roślinach. Nadaje on roślinom zielony kolor i wychwytuje kwanty światła, niezbędne do procesu fotosyntezy.

Barwa czerwona wspiera rozkwit roślin i wzrost pąków. W znacznym stopniu przyśpiesza także kiełkowanie. Barwa ta pochłaniana jest przez barwnik fotosyntezy "chlorofil A".

Zestwa LED GROW - barwa czerwona

Zestaw LED GROW - barwa niebieska

Barwa niebieska wspomaga szczególnie wysokie rośliny podczas wegetacyjnej fazy wzrostu. Barwa ta aktywuje fotosyntezę. Jest to najefektywniej pochłaniany zakres promieniowania widzialnego. Niebieska barwa pochłaniana jest przez barwnik fotosyntezy "chlorofil B".

Obok przedstawiony jest wykres pochłaniania chlorofilu przez rośliny w zależności od długości fal emitowanego światła. Wyraźnie wynika z niego, że dla światła barwy niebieskiej oraz czerwonej absorpcja osiąga maksymalne wartości!

 Wchłanianie chlorofilu - wykres

zależność wzrostu roślin od widma


Taśma LED GROW - zależność

Obok przedstawiony jest wykres pochłaniania chlorofilu przez rośliny w zależności od długości fal emitowanego światła. Wyraźnie wynika z niego, że dla światła barwy niebieskiej oraz czerwonej absorpcja osiąga maksymalne wartości!

 Wchłanianie chlorofilu - wykres

zależność wzrostu roślin od widma


Taśma LED GROW - zależność

Poniżej przedstawione zostało rzeczywiste widmo taśmy LED 5050 300D GROW, zmierzone profesjonalnym sprzętem. Widać na nim, że długości światła barwy niebieskiej wynoszą od 390 do 460 nm ze szczytem przypadającym w 440 nm, zaś dla barwy czerwonej od 580 do 660nm z najwyższą wartością w 630 nm. Odpowiada to idealnie wartościom, przy których rośliny pochłaniają maksymalne ilości chlorofilu.

zestaw LED GROW - wykres

Zestaw LED RGB - ekonomia

EKONOMIA

Zadbaj o stan swojego portfela! Oświetlenie LED to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Cechuje się ono niskim poborem energii. Stosując oświetlenie LED można w dużej mierze zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Oświetlenie to gwarantuje także niską temperaturę pracy, co zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody i kosztownych odżywek. LED GROW to również gwarancja długiej żywotności i niezawodności. Wybierając ten produkt zapewniamy sobie komfort długiego użytkowania bez konieczności wymiany oświetlenia. Żywotność LED to nawet 50 000h. Oświetlenie to zapewnia także najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji.

EKOLOGIA

Zainwestuj w nowoczesność! Oświetlenie LED GROW to najnowsza technologia, zostawiająca daleko w tyle lampy sodowe HPS i inne wykorzystywane dotąd źródła światła. Oświetlenie LED jest całkowicie ekologiczne i nie zawiera szkodliwej rtęci. Gwarantuje ono znacznie dłuższą żywotność i wydziela dużo mniejsze ilości ciepła. Wybierając nasze oświetlenie dbasz nie tylko o swoje rośliny, ale o całe środowisko!

zestaw LED GROW - ekologia

Zestaw LED GROW - zwiększ ilość plonów

ZWIĘKSZ ILOŚĆ PLONÓW

Taśmy LED GROW 5050 to idealne rozwiązanie dla wszystkich hodowców i producentów roślin. Wysoka wydajność oświetlenia przyśpieszy wzros upraw, zwiększy ilość plonów oraz poprawi ich kondycję. Światło emitowane przez taśmę pozytywnie wpłynie na smak owoców i warzyw oraz podniesie ich walory estetyczne. Taśmy LED GROW 5050 stosować można jako główne źródło światła w szklarniach, namiotach, specjalnie przygotowanych halach czy farmach wertykalnych.

DLA MIŁOŚNIKA ROŚLIN

Nasze oświetlenie doskonale sprawdzi się także w warunkach domowych. Taśmy LED GROW 5050 polecane są dla wszystkich pasjonatów uprawy roślin. Idealne do akwarium czy terrarium jako dodatek do pięlęgnacji roślin. Bez względu na to czy tworzysz własny growbox, zielnik, czy posiadasz rośliny doniczkowe - nasze taśmy spełnią Twoje oczekiwania. Spraw, aby Twoje rośliny były pełne koloru i przedłuż czas ich kwitnięcia!

Zestaw LED GROW - dla miłośnika roślin

QR oficjalny sprzedawca

  • Taśmy LED wymagają chłodzenia, które w danych warunkach pracy rozproszy pełną moc taśmy. Taśmę LED do chłodzenia przyklejamy taśmą dwustronną, która naniesiona jest fabrycznie na taśmie LED. Tylko poprawne chłodzenie taśmy LED zapewnia optymalne warunki pracy i gwarantuje żywotność na poziomie 50-60 tyś godzin. W celu uzyskania więcej informacji prosimy zapoznać się z instrukcją. 

  • Taśmę tniemy co około 5cm w odpowiednio zaznaczonych miejscach

Instrukcja użytkowania taśm LED Instrukcja montażu taśm LEDPozostałe instrukcjeKarta katalogowa

MEiSSA QR