Sterylizator przepływowy powietrza lampa przepływowa UVC 55W 155m3/h bakteriobójczy wirusobójczy

Przedmiotem sprzedaży jest profesjonalny sterylizator przepływowy powietrza, lampa przepływowa UVC o wydajności 155m3/h. Sterylizator wirusobójczy, bakteriobójczy 55W polskiego producenta Meissa. Cichy sterylizator, który dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu, w którym bezpiecznie mogą przebywać w tym samym czasie ludzie. 

0000007092

Nowy produkt

690,00 zł brutto

Seria Sterillo HELPer
Model AIR UVC55W
Producent MEiSSA Polska
Rodzaj lampy Bakterio/wirusobójczy UVC sterylizator przepływowy
Źródło światła Promiennik UV-C 253,7nm 25W
Skuteczność sterylizacji (m3/h) 155
Zalecany czas pracy (min) Praca ciągła w obecności ludzi
Żywotność promiennika (h) do 8000
Maksymalna wydajność wentylatora (m3/h) 155
Głośność pracy (dB) 18-56
Zastosowana technologia Komora turbulencyjna, komora refleksyjna
Materiał wykonania ABS, aluminium, porcelana, szkło kwarcowe
Stopień ochrony IP20 - Niewodoodporne
Warunki pracy produktu Od +5°C do +25°C
Sterowanie Panel dotykowy z kolorowym oświetleniem LED
Funkcje sterowania 4ry tryby pracy prędkości wentylatora, tryb nocny, timer - wyłączenie czasowe, wł/wył lampy UVC
Funkcje dodatkowe Podświetlenie LED niebieskie, licznik czasy pracy lampy, automatyczny start w trybie AUTO
Filtry dodatkowe Filtr węglowy, filtr oczyszczający klasy G4
Waga (g) 2000
Wymiary (dł x szer x wys) (mm) 209x209x311
Kolor obudowy Biały z niebieskim podświetleniem LED
Napięcie zasilające (VAC) 220-240
Przewód zasilający 1,5m
Deklaracje zgodności CE i RoHs

 

Profesjonalny sterylizator przepływowy powietrza, lampa przepływowa UVC, 55W o wydajności 155m3/h

nazwa alternatywna

Sterylizator przepływowy

Lampy przepływowe UVC - sterylizatory przepływowe UVC są bezpieczne dla ludzi, zwierząt. Promieniowanie żarnika UVC nie wydostaje się poza sterylizator i dzięki temu można przebywać w otoczeniu urządzenia, które na bieżąco sterylizuje przepływające przez nie powietrze (nie trzeba opuszczać sterylizowanego pomieszczenia). Specjalna konstrukcja sterylizatora nie pozwala na to, aby promieniowanie UVC wydostawało się na zewnątrz. Drobnoustroje są na bieżąco likwidowane, kiedy tylko znajdą się w zasięgu emitowanego promieniowania UVC w komorze turbulencyjnej. W komorze został zastosowany wymuszony obieg powietrza poprzez wysokowydajny wentylator. Zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia jest zasysane do komory dezynfekującej, następnie jest sterylizowane i już oczyszczone jest z powrotem wypuszczane do pomieszczenia. Przepływ powietrza w naszej lampie został tak dobrany, aby zmaksymalizować skuteczność sterylizacji. Powietrze w pomieszczeniu jest wielokrotnie cyrkulowane, a drobnoustroje na bieżąco sterylizowane poprzez promienie żarnika UVC w komorze. 

Polski sterylizator UVC 253,7nm

Światło UVC o fali 253,7nm zabija wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie, grzyby i drożdże. Promieniowanie UVC o fali 253,7nm jest absorbowane przez komórki i uszkadza DNA. Sterylizator emituje promieniowanie UVC w komorze turbulencyjnej lampy i działa na zasysane powietrze. Promienie żarnika UVC sterylizują powietrze ze szkodliwych mikroorganizmów w zaprojektowanej do tego celu komorze.

UWAGA! Tylko światło UV-C o długości fali z zakresu 250-280nm ma działanie bakteriobójcze i wirusobójcze. Długość fali musi zostać potwierdzona. Nie mogą to być żarówki UV (UVA) dyskotekowe. Tylko lampy z potwierdzonym widmem UVC są SKUTECZNE. Żarówki UV o fali powyżej 300nm nie dokonują sterylizacji.

widmo lampy UVC 253,7nm
lampa UVC sterylizacja łazienki

Sterylizacja UVC

Sterylizacja promieniami UVC jest jest jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji pomieszczeń. Od lat z powodzeniem jest stosowana w gabinetach medycznych, przychodniach, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej, halach produkcyjnych. Sterylizatory i lampy UVC usuwają z powietrza wirusy, bakterie, grzyby, drożdże – niszczą DNA oraz RNA wszelkich mikroorganizmów, które są poddawane naświetlaniu. Sterylizacja promieniami UVC jest również ekonomicznym sposobem dezynfekcji. Nasze sterylizatory działają bezobsługowo, nie są wymagane żadne dodatkowe nakłady pracy czy też środki chemiczne.

Skuteczność dezynfekcji promieniami UVC potwierdza m.in. CIE: The International Commission on Illumination – dokument ISBN 978 3 901906 25 1. oraz inne. 

Skuteczność dezynfekcji dla SARS-CoV-2 (koronawirus, który wywołuje chorobę Covid 19). O skuteczności dezynfekcji promieniami UVC oraz ich przeciwdziałaniu przeciw SARS-CoV-2 pisze m.in. CIE. Więcej informacji można znaleźć w artykule w linku.

Polski producent

Polska marka gwarantuje wysoką jakość produktu, gwarancję na terytorium Polski oraz polską instrukcję. Są to również szybkie odpowiedzi serwisu oraz odpowiedzi na pytania techniczne.

Producent - firma MEiSSA ma wieloletnie doświadczenie w produkcji specjalistycznych lamp oraz specjalistycznych taśm LED (m.in. UV).

produkt polski
produkt polski

Zastosowanie

Sterylizator powietrza UVC ma bardzo szerokie zastosowanie. Zaleca się go do użytku wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. Świetnie sprawdzi się w placówkach medycznych, sklepach, miejscach edukacji (szkoły, żłobka, przedszkole, firmy oferujące kursy czy też zajęcia dla dzieci), biurach, salonach kosmetycznych, fryzjerskich, biurach obsługi klientów, restauracjach, kawiarniach, siłowaniach, a także jak najbardziej do użytku domowego. 

Sprawdzi się ona wszędzie tam gdzie przebywają ludzie i chcemy zadbać o sterylność pomieszczenia. To dobre rozwiązanie w miejscach gdzie przebywają różni ludzi, w szczególności kiedy dochodzi do wymiany klientów, osób. Dzięki lampie przepływowej możemy zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników oraz klientówW domu dobrze sprawdzi się przy osobach o obniżonej odporności, szczególnie osobach starszych, dzieciach, alergikach. 

Zalety

żarnik o mocy aż 25W, dwururowy
- wydajny wentylator o mocy 30W i wydajności do 155 m3/h
ciągła sterylizacja powietrza w pomieszczeniach, w których aktualnie przebywają ludzie

- dotykowy panel sterujący podświetlany kolorowymi diodami LED
- wbudowany timer
 
- cztery tryby prędkości wentylatora, w tym tryb nocny

-
specjalnie zaprojektowana komora turbulencyjna
-
specjalnie zaprojektowana komora refleksyjna
- duża powierzchnia zasysanego powietrza
- sterylizator UVC wraz z dodatkowym filtrem  węglowym oraz filtrem oczyszczającym G4 
- lampa przepływowa nie wytwarza szkodliwego ozonu O3
- cichy, a zarazem wydajny 

nowoczesne wzornictwo  
- idealnie wkomponowuje się w pomieszczenie

zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem komory sterylizującej
kompaktowe wymiary
- lekki, 
mobilny i przenośny  
łatwość użytkowania

- sterylizacja bez dodatkowych nakładów pracy 
- polski produkt 

polska gwarancja, serwis i instrukcja 

profesjonalna lampa UVC meissa
lampa UVC  sterylizacja maseczki pieniędzy dokumentów

Efektywna konstrukcja

W sterylizatorze wykorzystano żarnik o mocy 25W. Jest to promiennik dwururowy UVC o fali 253,7 nm. W wielu przepływowych sterylizatorach lub oczyszczaczach z promieniowaniem UVC występują niskiej lub bardzo niskiej mocy źródła światła UVC. W przenośnych sterylizatorach, zasilanych z USB ich moc rzadko kiedy przekracza 5W. 

W naszym sterylizatorze zastosowano komorę turbulencyjną, dzięki wytwarzanym turbulencją powietrze pozostaje dłużej w komorze, jest dużo dłużej naświetlane, co daje efekt w dużo skuteczniejszej sterylizacji. 

Dzięki komorze refleksyjnej wykonanej z aluminium światło UVC jest odpowiednio odbijane i dużo efektywniej wykorzystywane (większa jego ilość dezynfekuje powietrze). 

Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji duża powierzchnia jest przeznaczona do zasysania zanieczyszczonego powietrza. 

Niezwykle cichy i wydajny wentylator o mocy aż 30W przetłacza przez sterylizator aż 155m3 powietrza na godzinę. Dzięki temu pomieszczenie o powierzchni 10m2 jest w stanie oczyścić w niecałe 12 minut. 

Sterylizator nie wytwarza szkodliwego ozonu i przebywanie w jego otoczeniu jest całkowicie bezpieczne. Niebieskie podświetlenie, które wydostaje się na zewnątrz jest bezpieczne - nie zawiera ono promieniowania UVC. 

Dodatkowe filtry

Głównym celem lampy jest oczyszczenie powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów (wirusy, bakterie, grzyby). Dodatkowo nasz sterylizator został wyposażony w filtry oczyszczające powietrze G4 oraz filtr węglowy. Oczyszczający filtr G4 wyłapuje większość zanieczyszczeń i pyłów. Filtr węgla aktywowanego - na jego powierzchni zatrzymuje się większość organicznych jak i nieorganicznych związków chemicznych. Skutecznie absorbuje dymy, zapachy, metale ciężkie, związki organiczne i nieorganiczne. 

lampa UVC ozon free
lampa uvc sterowanie

Intuicyjne i funkcjonalne sterowanie

W sterylizatorze zastosowano dotykowy, nowoczesny i intuicyjny panel. Kolorowy wyświetlacz LED znacznie uławia nawigację oraz wybór odpowiedniej funkcji. 

Inteligentne sterowanie pozwala na ustawienie przepływu powietrza od całkowicie niesłyszalnego w trybie nocnym aż do najwyższego trybu o największej wydajności wentylatora. 

Panel pozwala na ustawienie trybu nocnego. Powoduje to wyłączenie podświetlenia urządzenia oraz zmniejszenie prędkości obrotowej do minimum. 

Sterowanie umożliwia również zaprogramowanie czasu świecenia - timer. Dzięki temu urządzenie może pracować dedykowaną ilość czasu.

Kompaktowy w nowoczesnym wzornictwie

Niewielka waga urządzenia sprawia, że można łatwo przemieścić go w inne miejsce. Możemy go bez problemu przenieść do innego pomieszczenia, które chcemy aktualnie sterylizować. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że łatwo znaleźć dogodne miejsce dla sterylizatora. 

Cicha praca urządzenia - można ustawić głośność urządzenia nawet na poziomie 18 dB (tryb nocny). Nawet przy największej wydajności urządzenie jest stosunkowe ciche i nie przeszkadza w pracy (56 dB).

Biała, surowa obudowa z delikatnym podświetleniem od spodu tworzy uniwersalny i nowoczesny design. Sterylizator idealnie wpasowuje się wystrój nowoczesnych biur, recepcji, salonów, gabinetów. Nieprzemysłowy wygląd sterylizatora pozwala umieścić sterylizator w każdym pomieszczeniu. 

profecjonalna lampa UVC
lampa UVC sterylizacja 360 stopni

Wykonuje całą pracę za Ciebie

Dba o Twoje bezpieczeństwo podczas gdy Ty masz czas zająć się klientem, swoją pracą czy też po prostu odpocząć w domu. 

Sterowanie jest proste i intuicyjne. Grafiki oraz podświetlenie na panelu znacznie ułatwiają wybór odpowiedniego przycisku sterowania. 

Sterylizator nie wymaga dodatkowych nakładów pracy, specjalistycznej obsługi ani użycia żadnych środków chemicznych. Po prostu stawiasz sterylizator w wygodnym dla Ciebie miejscu, a on rozpoczyna dezynfekcje. 

Przed rozpoczęciem użytkowania należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją

Sterylizator AIR UVC55WPozostałe instrukcje