Taśma LED 5050 300D GROW IP65 do wzrostu i uprawy roślin MEiSSA 5050 5/1 IP65 14.4W/m

Zadbaj o swoje rośliny! 
Koniec z czekaniem długimi miesiącami na domowy zielnik.  
Wybierz oświetlenie LED GROW aby przyspieszyć wzrost swoich roślin.
Stwórz własnego niepowtarzalnego GROWBOXA!

Cena jednej sztuki dotyczy 0.5 m taśmy! Taśmy do 5 m wysyłamy w jednym kawałku. 

0000000531

Nowy produkt

16,90 zł brutto

Model x5/1-5050/2018
Producent MEiSSA Polska
Rodzaj chipa w taśmie LED 5050
Ilość chipów w LED (szt.) 3
Barwa światła GROW 5/1 630nm/440nm
Jakość Premium
Ilość LED 60LED/m 300LED/5m
Marka Chipa Epistar
Maksymalna moc taśmy (W/m) 14,4
Maksymalny strumień świetlny (lm/m) 900
Kąt świecenia (°) 120
Szerokość taśmy (mm) 10
Możliwość cięcia taśmy LED co 5 cm
Konfiguracja modułu taśmy LED 3 LED na moduł 5cm
Żywotność taśmy LED (h) 50 000
Podkład taśmy LED Elastyczny
Kolor laminatu PCB taśmy LED Biały
Technologia taśmy LED Overheating Protection, Ultrabright, LongLife
Sposób montażu taśmy LED Taśma dwustronnie klejąca 3M 200MP
Stopień ochrony IP65 - Wodoodporne
Deklaracje zgodności CE i RoHs

Taśma LED GROW 5050 300D IP65

Taśmy LED GROW

Zadbaj o swoje rośliny! Koniec z czekaniem długimi mięsiacami na domowy zielnik. Wybierz oświetlenie LED GROW aby przyśpieszyć wzrost swoich roślin. Stwórz własnego niepowtrzalnego GROWBOXA!

IDEALNE WIDMO

Nasze taśmy zostały stworzone, aby zapewnić Twoim roślinom idealne warunki do wzrostu! Widmo świecenia zostało dobrane tak, by uzyskać jak najlepsze efekty uprawy i maksymalnie wspomóc rozwój hodowli. Zastosowanie diod czerwonych 580-660 nm (szczyt 630 nm) i niebieskich 390-460 nm (szczyt 440 nm) w proporcjach 5:1 tworzy perfekcyjne oświetlenie do wzrostu roślin!

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - widmo

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - aż 300 led na 5 metrów taśmy

AŻ 300 LED NA 5 M TAŚMY!

Taśma LED GROW 5050 posiada aż 300 diod LED na 5 metrach taśmy. Tak duże zagęszczenie pozwala na osiągnięcie dużej mocy i wysokiej jasności świecenia. Taśma zawiera diody barwy czerwonej i niebieskiej umieszczone w proporcjach 5:1, dzięki czemu idealnie sprawdza się w uprawie wszelkich rodzajów rośliń.

NADZWYCZAJNA WYDAJNOŚĆ

Taśmy wyposażone są w diody LED 3-chip EPISTAR o najwyższej jakości na rynku. Zapewnia to niezwykle wysoką maksymalną moc świecenia 14,4 W/m i pozwala na uzyskanie jasności wynoszącej aż do 900 lm/m. Kąt świecenia 120° gwarantuje równomierne oświetlenie we wszystkich kierunkach.

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - nadzwyczajna wydajność

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - elastyczny podkład

ELASTYCZNY PODKŁAD

Diody LED umieszczone zostały na elastycznym podkładzie. Daje to nieograniczoną możliwość aranżacji oświetlenia. Taśmę można zginać i formować w oczekiwany sposób. Bez względu na to czy chcesz utworzyć prosty odcinek czy ukształtować kwadrat - nasza taśma doskonale spełni swoją rolę.

MOŻLIWOŚĆ CIĘCIA

Taśmę LED GROW 5050 można ciąć w wyznaczonych miejscach co ok. 5cm. Nie musisz już zawijać lub ukrywać zbyt długiej taśmy. Z naszą taśmą dopasowujesz długość odcinka do swoich indywidualnych preferencji. Zapewnia to perfekcyjny wygląd oświetlenia i zwiększa prostotę montażu. Taśmę możesz pociąć według swoich potrzeb i stworzyć własny panel LED Grow.

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - możliwość cięcia

Taśma LED GROW 5050 300D - stopień ochrony IP65

STOPIEŃ OCHRONY IP65

Taśma LED GROW 5050 pokryta została silikonową powłoką zapewniającą stopień ochrony IP65. Oznacza to, że jest ona odporna na pył i drobne zachlapania. Bez trudu wytrzyma pracę w wilgotnym środowisku. Silikon został wykonany w nowoczesnej technologii, dzięki czemu nie żółknie podczas prawidłowego użytkowania.

BEZPIECZNA PRACA

TAśmy LED GROW 5050 zasilane są napięciem stałym stabilizowanym 12 V DC. Gwarantuje to bezpieczną pracę, nawet w środowisku wilgotnym. Taśma dobrze odprowadza ciepło i nie nagrzewa się mocno. Prawidłowo użytkowana może pracować nawet przez 50 000 godzin!

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - bezpieczna praca

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - możliwość regulacji mocy

MOŻLIWOŚĆ REGULACJI MOCY

Dzięki możliwości rozbudowania taśmy o zewnętrzny ściemniacz, możliwa jest regulacja mocy świecenia. Od teraz Ty decydujesz, z jaką mocą ma świecić taśma. Intensywność oświetlenia dostosować można do rodzaju roślin, fazy ich wzrostu, czy pory dnia. w celu stworzenia idealnych warunków do uprawy.

ŁATWY MONTAŻ

Produkt wyposażony jest w fabryczną taśmę dwustronnie klejącą marki 3M. Pozwala to w banalny sposób zamontować taśmę LED GROW do wybranej powierzchni. Jest to niezwykle szybki i trwały sposób instalacji.

Taśma LED GROW 5050 300D IP65 - łatwy montaż

POLSKI PRODUKT

Taśmy LED GROW 5050 to produkt polskiej firmy MEISSA, dedykowany dla najbardziej wymagających klientów. Posiadamy odpowiednią wiedzę oraz możliwości, aby podjąć się współpracy w obszarze dużych inwestycji oraz projektów badawczo-rozwojowych. Oferujemy możliwość personalizacji porduktów oraz wykonania oświetlenia LED pod konkretne potrzeby danego klienta. Wiemy co sprzedajemy, LED to nasza pasja!

Taśmy LED GROW marki Meissa
Zalety taśmy

Dlaczego zestaw LED GROW?

DLACZEGO LED GROW?

To nie jest tylko marketing - oświetlenie LED GROW działa naprawdę! Naukowo udowodnionym faktem jest, że dla długości fal odpowiadających światłu barwy czerwonej i niebieskiej zachodzi maksymalne wchłanianie chlorofilu w roślinach. Nadaje on roślinom zielony kolor i wychwytuje kwanty światła, niezbędne do procesu fotosyntezy.

Barwa czerwona wspiera rozkwit roślin i wzrost pąków. W znacznym stopniu przyśpiesza także kiełkowanie. Barwa ta pochłaniana jest przez barwnik fotosyntezy "chlorofil A".

Zestwa LED GROW - barwa czerwona

Zestaw LED GROW - barwa niebieska

Barwa niebieska wspomaga szczególnie wysokie rośliny podczas wegetacyjnej fazy wzrostu. Barwa ta aktywuje fotosyntezę. Jest to najefektywniej pochłaniany zakres promieniowania widzialnego. Niebieska barwa pochłaniana jest przez barwnik fotosyntezy "chlorofil B".

Obok przedstawiony jest wykres pochłaniania chlorofilu przez rośliny w zależności od długości fal emitowanego światła. Wyraźnie wynika z niego, że dla światła barwy niebieskiej oraz czerwonej absorpcja osiąga maksymalne wartości!

 Wchłanianie chlorofilu - wykres

zależność wzrostu roślin od widma


Taśma LED GROW - zależność

Obok przedstawiony jest wykres pochłaniania chlorofilu przez rośliny w zależności od długości fal emitowanego światła. Wyraźnie wynika z niego, że dla światła barwy niebieskiej oraz czerwonej absorpcja osiąga maksymalne wartości!

 Wchłanianie chlorofilu - wykres

zależność wzrostu roślin od widma


Taśma LED GROW - zależność

Poniżej przedstawione zostało rzeczywiste widmo taśmy LED 5050 300D GROW, zmierzone profesjonalnym sprzętem. Widać na nim, że długości światła barwy niebieskiej wynoszą od 390 do 460 nm ze szczytem przypadającym w 440 nm, zaś dla barwy czerwonej od 580 do 660nm z najwyższą wartością w 630 nm. Odpowiada to idealnie wartościom, przy których rośliny pochłaniają maksymalne ilości chlorofilu.

zestaw LED GROW - wykres

Zestaw LED RGB - ekonomia

EKONOMIA

Zadbaj o stan swojego portfela! Oświetlenie LED to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Cechuje się ono niskim poborem energii. Stosując oświetlenie LED można w dużej mierze zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Oświetlenie to gwarantuje także niską temperaturę pracy, co zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody i kosztownych odżywek. LED GROW to również gwarancja długiej żywotności i niezawodności. Wybierając ten produkt zapewniamy sobie komfort długiego użytkowania bez konieczności wymiany oświetlenia. Żywotność LED to nawet 50 000h. Oświetlenie to zapewnia także najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji.

EKOLOGIA

Zainwestuj w nowoczesność! Oświetlenie LED GROW to najnowsza technologia, zostawiająca daleko w tyle lampy sodowe HPS i inne wykorzystywane dotąd źródła światła. Oświetlenie LED jest całkowicie ekologiczne i nie zawiera szkodliwej rtęci. Gwarantuje ono znacznie dłuższą żywotność i wydziela dużo mniejsze ilości ciepła. Wybierając nasze oświetlenie dbasz nie tylko o swoje rośliny, ale o całe środowisko!

zestaw LED GROW - ekologia

Zestaw LED GROW - zwiększ ilość plonów

ZWIĘKSZ ILOŚĆ PLONÓW

Taśmy LED GROW 5050 to idealne rozwiązanie dla wszystkich hodowców i producentów roślin. Wysoka wydajność oświetlenia przyśpieszy wzros upraw, zwiększy ilość plonów oraz poprawi ich kondycję. Światło emitowane przez taśmę pozytywnie wpłynie na smak owoców i warzyw oraz podniesie ich walory estetyczne. Taśmy LED GROW 5050 stosować można jako główne źródło światła w szklarniach, namiotach, specjalnie przygotowanych halach czy farmach wertykalnych.

DLA MIŁOŚNIKA ROŚLIN

Nasze oświetlenie doskonale sprawdzi się także w warunkach domowych. Taśmy LED GROW 5050 polecane są dla wszystkich pasjonatów uprawy roślin. Idealne do akwarium czy terrarium jako dodatek do pięlęgnacji roślin. Bez względu na to czy tworzysz własny growbox, zielnik, czy posiadasz rośliny doniczkowe - nasze taśmy spełnią Twoje oczekiwania. Spraw, aby Twoje rośliny były pełne koloru i przedłuż czas ich kwitnięcia!

Zestaw LED GROW - dla miłośnika roślin

QR oficjalny sprzedawca

  • Taśmy LED wymagają chłodzenia, które w danych warunkach pracy rozproszy pełną moc taśmy. Taśmę LED do chłodzenia przyklejamy taśmą dwustronną, która naniesiona jest fabrycznie na taśmie LED. Tylko poprawne chłodzenie taśmy LED zapewnia optymalne warunki pracy i gwarantuje żywotność na poziomie 50-60 tyś godzin. W celu uzyskania więcej informacji prosimy zapoznać się z instrukcją. 

  • Taśmę tniemy co około 5cm w odpowiednio zaznaczonych miejscach

  • Taśmy IP65 nie należy umieszczać w zamkniętych lub wąskich profilach aluminiowych.

  • Taśmę IP65 po przyklejeniu należy do końca uszczelnić zgodnie z instrukcją. Przyklejenie taśmy LED IP65 bez dodatkowego uszczelnienia doprowadzi do jej uszkodzenia.

Instrukcja użytkowania taśm LED Instrukcja montażu taśm LEDPozostałe instrukcjeKarta katalogowa